Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Poradnik dla radnych 

Obowiązkowa lektura dla radnych na kadencję 2018 - 2023

Oddajemy w Państwa ręce poradnik, który ma pomóc w sprawowaniu odpowiedzialnej funkcji i wypełnieniu zobowiązań wobec wyborców.     

Przygotowali go ludzie, którzy tworzyli podstawy funkcjonowania samorządu w naszym kraju, od wielu lat działają na jego rzecz, znani eksperci i praktycy – prawnicy, historycy, finansiści, ekonomiści, działacze organizacji pozarządowych – na co dzień współpracujący z samorządem, a także radni, którzy dzielą się swoimi cennymi doświadczeniami.  


Przynosi on wiedzę na temat ustroju samorządu, wyzwań i ograniczeń, które stale przed nim stoją. Zawiera praktyczne informacje, które pomogą radnym w codziennej pracy: o strukturze rady, prawach, obowiązkach i zakazach dla radnych, zasadach etycznych, którymi powinni się kierować. Znajdują się w nim opisy zasad tworzenia prawa samorządowego, budżetu, planowania finansowego, kontroli merytorycznej i finansowej działalności samorządu. 


Wiele uwagi poświęcono budowaniu strategii lokalnych, środkom europejskim, z których samorząd może korzystać, współpracy radnych ze społecznością lokalną. Jest w Poradniku także miejsce na omówienie zagadnień gospodarki komunalnej, barier i szans rozwoju usług publicznych oraz uzależnienia jakości życia mieszkańców od jakości tych usług. Radni otrzymają spis najważniejszych aktów prawnych, których znajomość w trakcie kadencji okaże się niezbędna.


Poradnik dla radnych. ABC Samorządu terytorialnego. 


Wydawca: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, 2018 r., 330 stron, B5, okładka miękka
Cena wersji książkowej Poradnika dla radnych 2018-2023 - 69 zł brutto + koszt przesyłki.
W przypadku zamówienia co najmniej 15 egzemplarzy cena 49 zł brutto + koszt przesyłki

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (32 259 86 73 wew. 21) lub mailowy (szkolenia@okst.pl).