Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Zmiany w podatku dochodowym (pit) od 1 stycznia 2019 r. oraz inne wybrane zagadnienia

Program

 1. Przypomnienie zmian z 2018 r.
 2. Zmiany na 2019 rok.
 3. 50% koszty uzyskania przychodów – twórcy, limit kosztów.
 4. Zmiany w katalogu zwolnień z podatku dochodowego – zapomogi , świadczenia z ZFŚS, świadczenia na rzecz emerytów i rencistów.
 5. Zmiany w katalogu kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodu.
 6. Obliczanie kwoty wolnej od podatku w 2019 r.
 7. Odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych w darowiźnie. Amortyzacja majątku dziedziczonego.
 8. Nieodpłatne świadczenia na rzecz pracowników – samochód, telefon, dojazdy, imprezy, pożyczki, odzież robocza i inne.
 9. Wydatki pracodawcy na działalność socjalną  (dofinansowanie urlopów pracowniczych, świadczenia rzeczowe, prezenty, nagrody, paczki świąteczne, bony, posiłki i napoje dla pracowników, pakiety medyczne, podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, zapomogi, wynajem lokali mieszkalnych, okulary, odszkodowania, odsetki od zaległych wynagrodzeń, ekwiwalenty).
 10. Podróże służbowe pracowników i podróże osób niebędących pracownikami – warunki zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych.
rozwiń pełny program

Cele szkolenia

Przypomnienie zmian w zakresie podatku dochodowego z 2018 r.
Zapoznanie uczestników ze zmianami w prawie podatkowym wchodzącymi w życie od 1 stycznia 2019 r. w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.
Na spotkaniu zostaną przedstawione praktyczne aspekty zmian i skutki zmian dla podatników.

Adresaci szkolenia

 • główni księgowi i księgowi;
 • pracownicy księgowości stosujący na bieżąco przepisy prawa podatkowego;
 • pracownicy działu kadr odpowiedzialni za podatkowe rozliczenia pracowników;
 • dyrektorzy finansowi i ekonomiczni, a także inne osoby odpowiedzialne za prawidłowe stosowanie przepisów podatkowych w podmiocie.

Informacje o wykładowcy

Licencjonowany doradca podatkowy, doświadczony praktyk w dziedzinie finansów, rachunkowości, podatków, inwestycji, prawa. Absolwentka Wydziału Finansów i Inwestycji Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz kilkunastu kierunków studiów podyplomowych w zakresie finansów, doradztwa podatkowego, rachunkowości, audytu, kadr i płac, prawa karno-skarbowego, prawa gospodarczego i handlowego, międzynarodowych strategii podatkowych, prawa innych krajów, prawa rad nadzorczych spółek publicznych. Wpisana na listę Biegłych Rzeczoznawców w dziedzinie doradztwa podatkowego, posiada certyfikat Usługowego Prowadzenia Ksiąg Rachunkowych oraz wpis na listę Doradców Podatkowych. Słuchacze cenią sobie jej szeroką wiedzę oraz umiejętność przystępnego, klarownego jej przekazywania.

Kontakt z koordynatorem

Barbara Tekień

koordynator ds. szkoleń
tel. 32 259 86 73
barbara.tekien@okst.pl

Najbliższe szkolenia

Kalendarz szkoleń

Styczeń 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
zobacz wszystkie szkolenia

Opinie klientów

"Szkolenie dotyczyło planowania, organizacji oraz prowadzenia procesu konsultacji społecznych z mieskzańcami miasta [...]. Szkolenie zostało ocenione przez jego uczestników bardzo dobrze, spełniając w najwyższym stopniu ich oczekiwania i założone cele szkoleniowe. [...]. Realizacja zlecenia i wzajemna współpraca przebiegała prawidłowo. Usługa została wykonana z najwyższą starnanością, terminowo zgodnie z oczekiwaniami Zleceniodawcy i ustalonymi celami."

Urząd Miasta Poznań

Patryk Pawełczak - Zastępca Dyrektora Gabinetu Prezydenta
„Polecam i proszę o kolejne szkolenie z tym wykładowcą !”
 

Uczestnik szkolenia Naliczanie wynagrodzenia pracowniczego w samorządzie - 13 kwietnia 2017 r.

"Szkolenie (...) najlepsze, na jakim dotychczas u Was byłem."

Uczestnik szkolenia trening odporności psychicznej dla pracowników administracji publicznej

5 kwietnia 2017
Szkolenie "Zasady dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych - pomoc de minimis" z Panią Iwoną Latowską z dnia 25 października 2017 r. było dobre. Pani prowadząca wykazała się dużym doświadczeniem i wiedzą. Materiały szkoleniowe były dobrze przygotowane. Pozdrawiam i dziękuję.
 

Dyrektor Gminnego Zespołu Usług Wspólnych w Suszcu - 25 października 2017

Zbigniew Łoza
Szkolenie "Zasady dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych -pomoc de minimis" było profesjonalnie przeprowadzone. Polecam. Mocną stroną był merytorycznie przedstawiony zakres tematyczny.

Gmina Siewierz - 25 października 2017

Katarzyna Węcel-Ptaś
Ten kurs jest obowiązkowy dla wszystkich, którzy zaczynają swoją pracę w zamówieniach publicznych. Znacznie ułatwił wykonywanie moich zawodowych obowiązków. Wykładowca popisał się dużą wiedzą i doświadczeniem praktycznym. Na pewno skorzystam jeszcze ze szkoleń organizowanych w Ośrodku.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej - 19.09-31.10.2017

Uczestnik Kursu: Specjalista ds. zamówień publicznych