Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Ochrona osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie w świetle uwarunkowań prawno - karnych

Program

  1. Podstawy prawne funkcjonowania systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym środki ochrony osób dotkniętych przemocą w rodzinie.
  2. Omówienie praktyki działania organów ścigania oraz orzecznictwa sądów powszechnych w sprawach dotyczących przemocy w rodzinie.
  3. Oddziaływania korekcyjno - edukacyjne dla sprawców przemocy w rodzinie.
  4. Uregulowania międzynarodowe w zakresie ochrony osób dotkniętych przemocą w rodzinie i oddziaływania na sprawców przemocy w rodzinie.
rozwiń pełny program

Cele szkolenia

  • Nabycie bądź ugruntowanie umiejętności postępowania w razie konieczności zapewnienia ochrony osobie dotkniętej przemocą w rodzinie, w tym m.in. zawnioskowania do właściwych organów postępowania karnego o zastosowanie środków ochrony dla osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie.
  • Uzyskanie wiedzy na temat instytucji prawno - karnych dotyczących ochrony osób dotkniętych przemocą w rodzinie i praktyki ich wykorzystania przez organy ścigania i sądy powszechne, rodzajów pozakodeksowych środków ochrony osób pokrzywdzonych, a także sposobów oddziaływania na sprawców przemocy w rodzinie.

Szkolenie skierowane do

Pracownicy MOPS, GOPS, uczestniczący w realizacji procedury "Niebieskie Karty", pracownicy socjalni, funkcjonariusze Policji, kuratorzy sądowi.

Informacje o wykładowcy

Sędzia Sądu Rejonowego w Legnicy. Przez wiele lat pełnił funkcję Naczelnika Wydziału ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Departamencie Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka Ministerstwa Sprawiedliwości. Współtwórca systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Członek Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie I i II kadencji. Członek Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Członek Rady ds. Pokrzywdzonych Przestępstwem prze byłym Ministrze Sprawiedliwości. Autor licznych artykułów, wykładowca i prelegent na licznych szkoleniach, konferencjach i seminariach z obszaru przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Kontakt z koordynatorem

Magdalena Berger

koordynator ds. szkoleń
tel. 32 206 98 43 wew. 25
magdalena.berger@okst.pl

Anna Rawza

asystent koordynatora ds. szkoleń
tel. 32 253 84 09 wew. 33
anna.rawza@okst.pl

Polecamy

Najbliższe szkolenia

Kalendarz szkoleń

Październik 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
zobacz wszystkie szkolenia

Opinie klientów

"Szkolenie dotyczyło planowania, organizacji oraz prowadzenia procesu konsultacji społecznych z mieskzańcami miasta [...]. Szkolenie zostało ocenione przez jego uczestników bardzo dobrze, spełniając w najwyższym stopniu ich oczekiwania i założone cele szkoleniowe. [...]. Realizacja zlecenia i wzajemna współpraca przebiegała prawidłowo. Usługa została wykonana z najwyższą starnanością, terminowo zgodnie z oczekiwaniami Zleceniodawcy i ustalonymi celami."

Urząd Miasta Poznań

Patryk Pawełczak - Zastępca Dyrektora Gabinetu Prezydenta
„Polecam i proszę o kolejne szkolenie z tym wykładowcą !”
 

Uczestnik szkolenia Naliczanie wynagrodzenia pracowniczego w samorządzie - 13 kwietnia 2017 r.

"Szkolenie (...) najlepsze, na jakim dotychczas u Was byłem."

Uczestnik szkolenia trening odporności psychicznej dla pracowników administracji publicznej

5 kwietnia 2017
Szkolenie "Zasady dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych - pomoc de minimis" z Panią Iwoną Latowską z dnia 25 października 2017 r. było dobre. Pani prowadząca wykazała się dużym doświadczeniem i wiedzą. Materiały szkoleniowe były dobrze przygotowane. Pozdrawiam i dziękuję.
 

Dyrektor Gminnego Zespołu Usług Wspólnych w Suszcu - 25 października 2017

Zbigniew Łoza
Szkolenie "Zasady dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych -pomoc de minimis" było profesjonalnie przeprowadzone. Polecam. Mocną stroną był merytorycznie przedstawiony zakres tematyczny.

Gmina Siewierz - 25 października 2017

Katarzyna Węcel-Ptaś
Ten kurs jest obowiązkowy dla wszystkich, którzy zaczynają swoją pracę w zamówieniach publicznych. Znacznie ułatwił wykonywanie moich zawodowych obowiązków. Wykładowca popisał się dużą wiedzą i doświadczeniem praktycznym. Na pewno skorzystam jeszcze ze szkoleń organizowanych w Ośrodku.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej - 19.09-31.10.2017

Uczestnik Kursu: Specjalista ds. zamówień publicznych