Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Instrukcja kancelaryjna oraz archiwizacja dokumentacji w jednostkach samorządu terytorialnego oraz w ich jednostkach organizacyjnych

Miejsce OKST Wrocław
Termin 14 czerwca 2018
Czas trwania 10:00 - 15:00
Cena 339,00 zł
RABAT 10% za każdą następną osobę zgłoszoną z tej samej instytucji

Program

1. Podstawowe akty prawne regulujące zasady postępowania z dokumentacją w postaci papierowej/nieelektronicznej i elektronicznej.
2. Instrukcja kancelaryjna – podstawowe rozwiązania z zakresu przyjmowania i ewidencjonowania przesyłek wpływających, dekretacji korespondencji, stosowania w praktyce systemu kancelaryjnego bezdziennikowego, zakładania teczek spraw, kompletowania akt spraw, wysyłania i ewidencjonowania przesyłek wychodzących.
3. Rejestracja spraw w spisach spraw i znakowanie pism znakiem sprawy.
4. Dokumentowanie czynności kancelaryjnych w systemie tradycyjnym i systemach klasy EZD.
5. Jednolity rzeczowy wykaz akt – zasady konstrukcji i stosowania wykazu akt, określanie okresów przechowywania różnych grup i rodzajów dokumentacji.
6. Zajęcia praktyczne z zakresu posługiwania się wykazem akt.
7. Instrukcja archiwalna – podstawowe rozwiązania z zakresu archiwizacji dokumentacji oraz prawidłowego prowadzenia archiwum zakładowego lub składnicy akt.
8. Nowe przepisy z zakresu brakowania dokumentacji niearchiwalnej i przekazywania materiałów archiwalnych do archiwum państwowego.
rozwiń pełny program

Cele szkolenia

  • omówienie najważniejszych przepisów dotyczących zasad postępowania z dokumentacją, a także procedur obiegu korespondencji w poszczególnych komórkach organizacyjnych;
  • zapoznanie uczestników szkolenia z kwestiami związanymi z dekretacją korespondencji, a także postacią kancelaryjną pisma;
  • przedstawienie najważniejszych problemów dotyczących zasad archiwizacji oraz okresów przechowywania dokumentacji wraz z omówieniem procedur udostępniania dokumentacji i postępowania w sytuacji braku dokumentacji niearchiwalnej;
KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:
uzupełnienie i uporządkowanie wiedzy dotyczącej podstawowych zagadnień teoretycznych oraz zagadnień praktycznych z zakresu archiwizacji dokumentów i prowadzenia archiwum zakładowego w świetle nowych przepisów kancelaryjno-archiwalnych.Szkolenie skierowane do

osoby zajmujące się problematyką archiwalną w urzędach gmin i starostwachpowiatowych, jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego, oraz osób z innych jednostek, które chcą podnieść swoje kwalifikacje. 

Informacje o wykładowcy

kierownik Oddziału Nadzoru Archiwum Państwowego we Wrocławiu, doświadczony oraz wysoko oceniany wykładowca w zakresie prowadzenia dokumentacji w podmiotach administracji publicznej.

Kontakt z koordynatorem

Milena Dudek

koordynator ds. szkoleń
tel. 71 372 41 21
milena.dudek@okst.pl

Katarzyna Elsner

koordynator ds. administracyjnych
tel. 71 372 41 21
katarzyna.elsner@okst.pl

Miejsce szkolenia

OKST Wrocław
Wrocław, kod 50-032 
ul. Piłsudskiego 43, III piętro

szkolenia@okst.pl
tel. 71 372 41 21
fax. 71 344 26 90
GPS: 
Szerokość: 
51.1013288
Długość: 17.027990499999987

Najbliższe szkolenia

Kalendarz szkoleń

Maj 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
zobacz wszystkie szkolenia

Opinie klientów

"Szkolenie dotyczyło planowania, organizacji oraz prowadzenia procesu konsultacji społecznych z mieskzańcami miasta [...]. Szkolenie zostało ocenione przez jego uczestników bardzo dobrze, spełniając w najwyższym stopniu ich oczekiwania i założone cele szkoleniowe. [...]. Realizacja zlecenia i wzajemna współpraca przebiegała prawidłowo. Usługa została wykonana z najwyższą starnanością, terminowo zgodnie z oczekiwaniami Zleceniodawcy i ustalonymi celami."

Urząd Miasta Poznań

Patryk Pawełczak - Zastępca Dyrektora Gabinetu Prezydenta
„Polecam i proszę o kolejne szkolenie z tym wykładowcą !”
 

Uczestnik szkolenia Naliczanie wynagrodzenia pracowniczego w samorządzie - 13 kwietnia 2017 r.

"Szkolenie (...) najlepsze, na jakim dotychczas u Was byłem."

Uczestnik szkolenia trening odporności psychicznej dla pracowników administracji publicznej

5 kwietnia 2017
Szkolenie "Zasady dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych - pomoc de minimis" z Panią Iwoną Latowską z dnia 25 października 2017 r. było dobre. Pani prowadząca wykazała się dużym doświadczeniem i wiedzą. Materiały szkoleniowe były dobrze przygotowane. Pozdrawiam i dziękuję.
 

Dyrektor Gminnego Zespołu Usług Wspólnych w Suszcu - 25 października 2017

Zbigniew Łoza
Szkolenie "Zasady dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych -pomoc de minimis" było profesjonalnie przeprowadzone. Polecam. Mocną stroną był merytorycznie przedstawiony zakres tematyczny.

Gmina Siewierz - 25 października 2017

Katarzyna Węcel-Ptaś
Ten kurs jest obowiązkowy dla wszystkich, którzy zaczynają swoją pracę w zamówieniach publicznych. Znacznie ułatwił wykonywanie moich zawodowych obowiązków. Wykładowca popisał się dużą wiedzą i doświadczeniem praktycznym. Na pewno skorzystam jeszcze ze szkoleń organizowanych w Ośrodku.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej - 19.09-31.10.2017

Uczestnik Kursu: Specjalista ds. zamówień publicznych